Ponad 1000 osób skorzystało z bezpłatnych porad zdrowotnych w pilskich galeriach handlowych, które prowadzone były w ramach kampanii Powiatu Pilskiego „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie”.

W ramach kampanii odbyło się łącznie osiem spotkań prozdrowotnych w galeriach: Atrium Kasztanowa, IBI, VIVO i TESCO. Fachowych porad udzielali lekarz i dietetyk, a pielęgniarki mierzyły ciśnienie krwi, oznaczały poziom cukru we krwi, poziom tkanki tłuszczowej w organizmie oraz prowadziły naukę samobadania piersi. Przeprowadzane były też konkursy na temat zdrowego trybu życia, w których do wygrania były ciśnieniomierze, glukometry i plastry antynikotynowe. Dla każdego dziecka były też baloniki i kolorowanki, oczywiście o zdrowym odżywianiu i stylu życia.

- Bardzo się cieszę, że nasza akcja spotkała się z tak dużym odzewem. Świadczy to o tym, że temat zdrowia i profilaktyki chorób, zwłaszcza nowotworowych, jest niezwykle ważny. Okazało się także, że o zdrowiu, czy o tym co nam dolega, można rozmawiać i należy rozmawiać, nie tylko w gabinetach lekarskich – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podsumowanie kampanii będzie miało miejsce 4 marca w Galerii VIVO, gdzie m.in. zdrowe potrawy przygotowywać będzie szef kuchni Zenon Hołubowski, a trenerzy Calypso zaproszą do wspólnych ćwiczeń. Spotkanie uświetni koncert Ani Wyszkoni. ZAPRASZAMY!

Kampania „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie” realizowana jest w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

IMG 0949

IMG 0955

IMG 0958

IMG 0969

IMG 0971

IMG 0980

IMG 0990

IMG 0994 2

IMG 0996 2

IMG 1040

 


na górę