Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza 8 kwietnia br. (sobota) na Rodzinny Bieg po Zdrowie. Start i meta biegu zorganizowane będą na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Zapowiada się wielkie, rodzinne, sportowe święto.

Rodzinny Bieg po Zdrowie, to kolejne przedsięwzięcie Powiatu Pilskiego w ramach programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”, który finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa.

- Serdecznie zapraszam do udziału w tym biegu całe rodziny, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bieg ma charakter rekreacyjny, integracyjny oraz propagujący zdrowy tryb życia i postawy prozdrowotne. Dlatego też wydarzenia mu towarzyszące, będą nakierowane na promocję zdrowia. Już dziś zachęcam do aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu tym bardziej, że mamy dla wszystkich uczestników wiele niespodzianek – zachęca starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.30 biegiem dla dzieci wokół płyty stadionu. Na godz. 11.00 zaplanowany jest start biegu głównego ulicami Piły, na dystansie 5 kilometrów. Po biegaczach na swoją trasę (na boisku bocznym) wyruszą kijkarze. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowane są koszulki, medale, grochówka i drożdżówki oraz wiele innych atrakcji. Podczas spotkania zapraszamy również do punktu porad zdrowotnych, w którym fachowych porad udzielać będą lekarz, dietetyk i pielęgniarki. Ponadto pielęgniarki będą mierzyły ciśnienie krwi, oznaczały poziom cukru we krwi i poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie też kącik zabaw dla dzieci z różnymi atrakcjami.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Serdecznie zapraszamy na to rodzinne święto zdrowia i sportu.

REGULAMIN BIEGU

MAPKA BIEGU

MAPKA Rodzinny Bieg po Zdrowie


na górę